Vtáčie hodiny

Jarné vtáčie spevy patria k najkrajším znakom prebúdzajúcej sa prírody. Viete, že spievať začínajú každý deň v presnom časovom poradí ?

Ešte než svitne nový deň, začnú spievať sláviky, jeden a pol hodiny pred východom slnka spúšťa svoju hvízdavú muziku žltochvost a o pár minút sa k nemu pridá aj škovránok.

Krátko po ňom sa ozvú drozdy a červienka so svojím trilkovaním nastupuje hodinu pred tým, než sa nad horizontom začne objavovať slniečko.

Ranostajov rozveselí svet tesne predtým, než sa začnú ozývať sýkorky. Pinka sa k nim  pridá krátko pred východom slnka a ohlási budíček škorcom a  trasochvostom, ktoré sú aktívne s východom slnka.

Skúste si od polovice apríla podľa nich skontrolovať hodinky.

Majte sa pekne a hlavne zostaňte doma, aby sme sa čo najskôr mohli stretnúť v škole.

Vaša asistentka Jana.