Zdobíme kraslice k Veľkej noci, vych. Lívia

Vajíčko je asi najzákladnejším symbolom Veľkej noci .
námety na zdobenie, postupy, ukážky
Veľkonočné vajíčka od Emky Jaborníkovejyes

​​​​​​ Zdobenie kraslíc u Timky Smolinskej yes Pochvala dievčatá heart

Milé deti!

Určite sa už tešíte,ako budete zdobiť veľkonočné vajíčka, posielam Vám zopár techník, môžete vyskúšať.smiley

FARBY – deti jednoducho vajíčka zafarbia, podľa svojho gusta odporúčajú sa akrylové farby alebo pastelky, aby dlhšie a krajšie vydržali (nezabudnite predtým vajíčka pekne umyť, aby špinky nebránili uchovaniu umeleckého diela).

Môžete použiť aj farby prírody a vajíčka vyvariť vo vode z cibule (hnedé), cvikly (ružové), atď podĺa farby potraviny .

TIP: vyzdobiť ho môžu aj odtlačkami prstov, ktoré namočia predtým do farby.

LAKY NA NECHTY – ak máte doma laky, ktoré pomaly končia, alebo sa vám v obchode páčili viac ako na vašich nechtoch, použite ich :). Ak nechcete deti po dokončení diela “trápiť” odlakovačom, použite rukavice alebo im oblepte prsty lepiacou páskou.

Celý postup nájdete tu:

ZDROJ: www.kreativita.info

SERVÍTKOVÁ TECHNIKA – mne sa veľmi páči, pretože už to strihanie kúskov servítky je pre deti zábava, a ak máte doma pár minuloročných veľkonočných (nepoužitých) – myslím servítok- decká vám vyrobia krásne vajíčka.

Postup je veľmi jednoduchý: vystrihnúť pekný vzor (aby sa chytil, strihajte malý rozmer), nalepiť na vajíčko (priloženú servítku prejsť lepidlom, alebo priesvitným lakom na nechty) a nechať uschnúť.

NÁLEPKY A TETOVAČKY – môžete tiež použiť na výzdobu vajíčok.

KREPOVÝ PAPIER – vajíčko zabalíte do krepového (farebného) papiera, to zabalíte do tylu/gázy/plienky a namočíte na chvíľku do vody. Vyberiete, odstránite tyl a papier a necháte vyschnúť.

Toto som našla tu: https://blog.kreativneruky.sk/2015/02/26/vajicko-zafarbene-krepovym-papierom

ZDROJ: www.blog.kreativneruky.sk

VLNA, ŠNÚRKY – túto metódu som ako malá veľmi ľúbila a myslím, že je super pre deti (asi trošku väčšie). Je náročná na koncentráciu, ale výsledok stojí za to. A koľko času zaberie…

Potrebujete lepidlo a vlnu, alebo šnúrky. Na vajíčko sa jednoducho nanesie na vrch lepidlo a pekne obmotávame podľa chuti, a nakoniec ešte môžete celé vajko prebehnúť lepidlom, aby určite držalo. Lepidlo je najlepšie priesvitné, aby ho nebolo vidieť.

Celý postup nájdete aj tu: http://www.kreativita.info/kraslice-omotane-bavlnkami

ZDROJ: www.kreativita.info

FIXY – na vajíčka si deti môžu nakresliť, čo sa im páči. Môžu namaľovať tvár a z papiera potom len vystrihnete napríklad uši alebo klobúčik, a nalepíte.

Tak to bolo  pár nápadov na zdobenie.

Teším sa na vaše veľkonočné vajíčka.                                                          Zdraví  Vás vych. Líviasmiley