ZVIERACÍ KAMARÁT

test, domáci maznáčikovia, sebapoznávanie

Ahojte! smiley Po veľkonočných prázdninách je tu pre vás všetkých opäť VÁŠ Zatvorený klub - VÝCHOVY INAK! wink ... Poďme sa troška OTESTOVAŤ nech sa o sebe niečo dozvieme. cheeky ... Keď som bola malé dievčatko, priala som si mať doma veľa zvieratiek. Chcela som samozrejme PSÍKA, aj MAČIČKU, ŠKREČKA, ANDULKU, RYBIČKY, MORSKÉ PRASIATKO, ZAKRSLÉHO ZAJAČIKA, dokonca aj POTKANA a KORYTNAČKU. No pretože sme bývali na činžiaku, a pravdupovediac aj na dom je tých zvieratiek akosi priveľa blush, rodičia mi dovolili iba jedno zvieratko. ... Ale ako sa rozhodnúť??? Aký je váš ideálny zvierací kamarát? ... Urobte si TEST, nech sa páči! wink

1. Prečo chcete mať doma zvieratko?

o Chcem kamaráta, s ktorým sa budem môcť hrať aj sa oňho starať.

Pretože ho majú aj moji kamaráti a spolužiaci.

+ Bolo by super mať zvieratko na hranie a maznanie.

2. Koľko času môžete denne so svojím maznáčikom stráviť?

Neviem, ešte uvidím.

+ Mám veľa krúžkov, ale nejaký čas si naňho nájdem.

o  Čo najviac, pretože zvieratko bude môj kamarát.

3. Keď ste na návšteve u svojho kamaráta, ktorý má doma nejaké domáce zvieratko, čo urobíte?

o Mám radosť, že si môžem aspoň na chvíľku nejaké zvieratko pohladiť. A keď má psa, tak mu ho pomôžem vyvenčiť.

+ Rád/rada si ho pohladím, ale radšej sa s kamarátom zahrám nejakú hru.

Keď to bude nutné, poškrabkám chlpáča za uchom, aby sa nepovedalo.

4. Chodíte radi von?

+ Iba keď je pekne.

Radšej sedím doma za počítačom.

o Áno, vonku ma to baví, aj keď nie je úplne pekne.

5. Pomáhate doma s upratovaním, umývate riad atď.?

+ Keď mi mamka alebo ocko povedia, urobím, čo je treba.

o Áno, mám pridelené úlohy.

Nie, nemusím doma s ničím pomáhať.

6. Kedy si píšete úlohy a pripravujete sa do školy?

Najskôr si užijem voľno a potom urobím niečo do školy.

+ Ako kedy, niekedy sa mi nechcú robiť úlohy.

o Hneď, keď prídem zo školy, aby som mal/a čo najskôr voľno.

VYHODNOTENIE!

4 až 6 o

Ste ideálnym chovateľom domácich maznáčikov. yes Budete sa vedieť postarať o akékoľvek zvieratko. Keď chcete psíka, určite svojich rodičov presvedčíte, že sa dokážete oňho dobre postarať.

4 až 6 +

Škrečok, potkan, andulka, mačka, korytnačka ... to sú vhodní domáci maznáčikovia pre vás. Starosť o nich zvládnete bez problémov. wink Ale ak túžite po psíkovi, musíte na sebe ešte popracovať. Mať psa nie len len zábava, ale aj pravidelné povinnosti počas celého dňa.

4 až 6 ♦

Chcete mať doma zvieratko? V tomto prípade si zatiaľ kúpte radšej plyšáka. cheeky Vyzerá to tak, že nemáte veľa voľného času a asi ani chuť sa o domáce zvieratko starať. Ale keď to budete chcieť zmeniť, nič nie je stratené. Začnite ale radšej malým akvárkom s rybičkami, to nebude tak náročné.

Keď máte 3 a menej odpovedí s rovnakým znakom, tak zatiaľ neviete, aké zvieratko chcete a koľko času mu chcete venovať. Skúste sa nad tým zamyslieť. smiley

TESTÍK vás mal hlavne zabaviť, ale stojí za to sa nad otázkami zamyslieť, keď sa chystáte si nejakého domáceho maznáčika kúpiť. wink POZOR! Zvieratko totiž nemôžeme po nejakom čase odložiť ako bábiku alebo staré autíčko.

A ako písala pani vychovávateľka Lívka, môžte nám posielať fotky vašich DOMÁCICH MAZNÁČIKOV alebo ich nakreslite. Budeme sa tešiť na vaše fotky a obrázky. heart

Ja vám posielam fotku môjho zvieracieho kamaráta. Naša mačka Irma sa slní! laugh Vaša asistentka Veronika