NEBO, PEKLO, RAJ

hra, skladačka, zábava

Čaute! smiley ... Skúste si dnes poskladať jednoduchú skladačku, ktorá sa volá NEBO, PEKLO, RAJ. Ja už skladám VŠADE a úplne PRE KAŽDÉHO. Obrázkovú skladačku pre našich najmenších členov rodiny, ktorý sa len učia rozprávať a vydávať rôzne zvuky. smiley S úlohami pre našu Sofiu, ktorá sa teraz vzdeláva doma. cheeky A s povzbudivými odkazmi pre mojich najmilších dospelákov. heart ... Skladačka je naozaj veľmi jednoduchá a budeš potrebovať len PAPIER, NOŽNICE a NIEČO NA PÍSANIE. wink ... Nebudem tu písať celý návod, pretože najlepšie je vidieť ako sa skladačka robí. Na internete nájdeš veľa postupov, keď si do vyhľadávača zadáš "hra nebo, peklo, raj". Ja som pre vás na youtube našla jedno krátke a zrozumiteľné video AKO NA TO. wink No verím, že veľa z vás už túto skladačku vie poskladať aj bez videa. Alebo skúste zutekať za rodičmi a spýtať sa ich na túto hru, určite ju ako malý skladali, je to NESTARNÚCA SKLADAČKA. laugh ... So skladačkou si užijete určite KOPEC ZÁBAVY a všeličo si s ňou môžte precvičiť aj zo školy. Pod skladačkou sa môžu skrývať úlohy z matematiky, zo slovenského jazyka, z hudobnej alebo telesnej výchovy atď. Tu pre INŠPIRÁCIU zopár úloh:

- Bež na mieste, kým vymenuješ všetky mesiace v roku.

- Zatlieskaj nohami.

- Stoj na jednej nohe a vymysli 10 slov, ktoré začínajú na písmeno L. Keď spadneš, ideš odznova.

- Trikrát vyskoč ako raketa.

- Urob lastovičku a narátaj do 20. Alebo vymenuj násobky čísla dva. Alebo počítaj po 10 do 100.

- Usmej sa. Urob grimasu.

- Zarecituj básničku. Zaspievaj pieseň.

- Urob kotrmelec.

A keď chceš hru o level náročnejšiu, zahraj sa ju po anglicky. Pozri video pod návodom. smiley ... DOSKLADANIA vaša asistentka Veronika smiley

Návod ako hru poskladať: https://www.youtube.com/watch?v=B-6J2tvtk1w

Hraj po anglicky: https://www.youtube.com/watch?v=Lp4TjKMDimw