Hurá do lesa, vych. Lívia

Apríl je mesiacom lesov.
​​​​​​Relaxácia, kreslenie, fotografovanie

Adamko Hýlek nám poslal veľmi pekné fotografie z lesa.Často trávi voľný čas v prírode, športuje yes... Pochvala heart

Sebi Valovič podobne ako Adamko trávi čas v prírode, je to super zábava smiley...Pochvalaheart Ďakujem za fotografie.yes

Apríl je mesiacom lesov.smiley

Ahojte deti ! smiley      Dnes si deti porozprávame o lese...smileyNa výlety do prírody určite chodíte radi, tak ako ja.yes

Viete, že... lesy nazývame pľúcami Zeme? Produkujú kyslík, ktorý potrebujeme na dýchanie.

Len niektorí si uvedomujú, že voda netečie z vodovodného kohútika, ale najčastejšie sa zbiera niekde v lesoch.

Stromy a aj lesy tlmia hluk, znižujú množstvo prachu v našom okolí a sú útočiskom

druhov rastlín a živočíchov, hmyzu, ktorý voľným okom neuvidíte. Poskytujú nám drevo, lesné plody, rastliny, živočíchy, huby.

Viete, že naše lesy zadržiavajú 4 krát viac vody ako všetky vodné nádrže Slovenska?

Deti, vedeli ste, že naši predkovia boli na lese závislí – les im poskytol všetko, čo k životu potrebovali, či už to bolo drevo na stavbu príbytku resp. na kúrenie, stelivo pre dobytok, huby do vianočnej kapustnice alebo maliny na džem starej mamy.yes Naši predkovia ho preto mali v úcte a využívali ho obvykle tak, aby z neho mali osoh stále.

V prírode hľadáme harmóniu tela a ducha, čerpáme z nej energiu a utiekame sa do nej ako zdroju zážitkov a poznania. Chráňme si preto našu prírodu.heart

Verím, že sa Vám bude na prechádzke lesom páčiť.smiley Teším sa na Vaše obrázky, či fotografie.

Tak hurá deti do lesa!                               Zdraví Vás vych. Lívia  smiley