PAPIEROVÁ VÝŠIVKA

vyšívanie, ručné práce, kreativita

Ahooojte! Tak čo? Už sa chystáte na víkend? cheeky ... Veľa času určite budete tráviť vonku, lebo nám hlásia ŽE ÚPLNE SUPER POČASIE! Možno celý deň budete pobehovať po dvore, po záhrade alebo pôjdete na prechádzku k rieke či sa pozrieť do lesa. Ako sme sa dozvedeli od pani vychovávateľky Lívky APRÍL JE MESIACOM LESOV. wink ... V nedeľu nám hlásia malú SPŔŠKU. To je dobre, aj PRŠAŤ treba!!! wink Dúfam, že predpoveď počasia vyjde a my si budeme môcť na slniečku nazbierať veľa vitamínu D a v nedeľu budeme mať priestor ... NA ČO VLASTNE? Ako trávite svoj voľný čas, keď sa nedá ísť von? Máte nejaký ORIGINÁLNY spôsob? ... Ja som sa rozhodla, že si niečo VYŠIJEM. Aaaa to by ste zvládli aj vy určite! No pred tým doporučujem obaliť si nervy ČOKOLÁDOU, lebo treba k tomu aj nejakú tú TRPEZLIVOSŤ. cheeky ... Budete potrebovať: farebné bavlnky (pekné sú tie melírované, ale netreba), nožnice, ihlu s väčším uškom, tvrdší papier (môže byť výkres), niečo na vyfarbovanie (farbičky, anilinky, voskovky ...). ... Tu je POSTUP, nech sa páči aj s FOTKAMI! smiley ...

1. Na tvrdší papier si obkreslíme srdiečko, podľa nejakej maketky. Môže byť aj iný tvar, ale niečo jednoduché, napríklad kvet, koliesko.

2. Vo vnútri si vybodkujeme menšie srdiečko, alebo iný tvar, ktorý sme si zvolili (kvet, koliesko). Asi tak 5 mm od okraja. Nezabudneme dať bodku aj do stredu.

3. Navlečiem si bavlnku do ihly, dlhú približne 1 m.

4. A začíname vyšívať. Vyšívajte vždy od stredu do bodiek po obvode. Potom naspäť do stredu a opäť do vybodkovaného obvodu.

5. Bavlnku môžete pri vyšívaní meniť alebo si ju predlžovať.

6. Vyšívanie ukončite vždy na rubu, aby uzol nebol vidieť.

7. Po vyšití tvar vystrihnite.

8. Keď chcete mať výšivku farebnejšiu, tak ešte pred vyšívaním si tvar vyfarbite akou len chcete výtvarnou technikou.

9. Vyšité srdiečko alebo iný tvar môžete ďalej použiť na tvorenie. Vyrobiť napríklad pre niekoho narodeninový pozdrav alebo ho nalepiť na špajdľu a zapichnúť do kvetináča alebo ním ozdobiť darček.

A tu je ešte krátky FOTOPOSTUP! heart ... Prajem vám príjemné odreagovanie pri tvorení! Vaša asistentka Veronika