KVAK

origami skákajúca žabka, jemná motorika, predstavivosť

Ahojte! smiley Každý večer, keď sedím na verande, rekapitulujem deň a spomínam, najčastejšie na zážitky, ktoré mám práve s vami deťmi, lebo pravdupovediac mi veru už aj riadne chýbate, počúvam ŽABIU SYMFÓNIU, pretože bývam kúsok pri potoku. A tu som sa tak nasmiala, keď som si spomenula na jeden tábor, na ktorom sme skladali SKÁKAJÚCE ORIGAMI ŽABKY. smiley Skladačka je troška náročnejšia, no myslím, že pomocou VIDEONÁVODU, súčasťou ktorého je aj obrázkový návod ( v hornom pravom rohu wink) to zvládnete ľavou - zadnou. wink

Úplne z obyčajného kúsku papiera si môžeš poskladať MILÚ ŽABKU, ktorá keď ju stlačíš bude SKÁKAŤ. Čím budeš skladať presnejšie, tým žabka bude lepšie skákať. Stojí za to DAŤ SI ZÁLEŽAŤ! cheeky No a menšie žabky by mali doskočiť ďalej, čiže keď budete usporiadavať TURNAJ, ktorá žabka SKOČÍ NAJĎALEJ, s menšou žabkou máš väčšiu šancu ZVÍŤAZIŤ. smiley Dôležité je však trénovať aj správne stláčanie žabky. Skúšaj a objavuj, čo všetko tvoja žabka dokáže. Možno aj DVOJITÉ SALTO!!! laugh Skladať môžeš z hocijakého papiera, napr. aj novinového, linajkového, farebného, špeciálneho na origami a tak ďalej. wink Nezabudni si svoju žabku nazdobiť nech je ORIGINÁLNA.

So žabkou môžeš vymýšlať rôzne DISCIPLÍNY. Napríklad:

1. skok do krabičky

2. zhodiť papierovú vežu