Deň matiek

Milé deti, nezabudnite tento víkend na svoje mamičky. Viem, že ich ľúbite od svojho narodenia sa, pretože maminka vás sprevádza po celý váš život. Je pri vás, keď vám je smutno, keď vás niečo bolí, uteší vás, keď máte starosti a je šťastná keď sa vám niečo podarí alebo sa vám kotúľajú po tváričke slzy od smiechu. Sprevádza vás na každom kroku.
Ja mám veľké šťastie, že sa ešte môžem stretávať so svojou maminkou, aj keď som už sama maminou a mám už dospelé deti. Vážte si a milujte svoje maminky, pretože až mamičku stratíte, uvedomíte si, o aký vzácny poklad ste prišli.
Pripravte mamičke prekvapenie, poupratujte si izbičku, prichystajte jej raňajky, pozvite ju na prechádzku, alebo jej vytvorte darček a pripíšte naň krásne želanie napríklad takéto:
Za tvoju veľkú lásku mamička, za tvoju veľkú nehu, za bozky na líčka, za starosť a za každú pribudnutú vrásku ti posielam tisícnásobne  poďakovaniaheart
Ale to vy najlepšie zvládnete sami. Pretože keď niekomu niečo prajete ozaj zo srdcaheart,tak vás napadne ,,kopec" krásnych slovsmiley.
A ak by ste potrebovali trošku inšpirácie, urobte klik na viacsmiley. Veľa krásnych nápadov a krásny víkend s maminkou vám praje vych. Dankasmiley

Deň matiek stručná história

Deň matiek je oslava ktorá uctieva matku rodiny, rovnako ako aj materstvo, materské putá a vplyv matky v spoločnosti. Tento sviatok je oslavovaný v rôznych dňoch v mnohých častiach sveta, najčastejšie v mesiacoch marci alebo v máji. Dopĺňa podobné slávnosti úcty členov rodiny, ako je napríklad Deň otcov a Deň súrodencov.

Pôvod dňa matiek siaha do éry starovekých Grékov a rimanov. V starodávnom Grécku žena bola oslavovaná ako darkyňa života a dialo sa to počas slávnosti bohyni Rhey – matky všetkých gréckych bohov. Sviatok Matronalia bol zasvätený bohyni Juno v starovekom Ríme.

Neskôr až v 16. storočí začali v Anglicku oslavovať sviatok Nedeľu matiek, kedy sa mohlo služobníctvo navrátiť k svojím matkám a stráviť s nimi deň.

Na prelome storočia bol znova tento sviatok privedený do povedomia vďaka Američanke Anne Marie Jarvisovej, ktorá začala viesť kampaň za vyhlásenia dňa venovaného matkám po zomretí jej mami. Onedlho po pár rokoch bol tento sviatok druhej májovej nedele oficiálne vyhlásený Dňom matiek kongresom USA. Tento krok nasledovala väčšina krajín sveta.

V prvej Československej republike sa začal oslavovať zásluhou Alice Masarykovej, dcéry prezidenta T. G. Masaryka v roku 1923.

Počas komunistickej éry Československa bol tento sviatok nahradeným marcovým Medzinárodným dňom žien. Deň matiek sa znova oslavuje po roku 1989 a to druhú májovú nedeľu v roku.

Dôvody prečo oslavovať deň matiek

Je to možnosť ako poďakovať našim matkám a ukázať im lásku

Deň matiek je príležitosťou na formálne oslavovanie našich matiek a matiek v našich životoch. Naše matky nám dali život a po celý život nám urobili veľa pre nás. Deň matiek je preto užitočnou výzvou,  aby sme ukázali lásku, uznanie a vďačnosť.

Zlúčenie rodín

Deň matiek je skvelý deň pre rodiny, aby sa s nimi mohli stráviť spoločne čas.. Je to skvelý deň na relaxáciu. Rodiny ho môžu tráviť spoločne doma, v parku, vo filmoch, reštauráciách a podobne.

Zblíženie s matkami

Deň matiek je šanca kedy môžeme hovoriť s našimi matkami a spoznať ich lepšie. Týmto spôsobom by sme sa mohli naučiť niečo nového a zaujímavé o ich životoch, pred a po tom, ako sa stali matkami. Môžete sa dozvedieť o tom, aké divoké alebo konzervatívne boli, aké sny mali pred materstvom a tak ďalej. Deň matiek je dobrý deň na ich vypočutie a na zahnanie samoty prípadne smútku  matiek.

Oslava žien vo všeobecnosti

Deň matiek je veľkou príležitosťou na oslavu žien vo všeobecnosti. Je to deň, keď chceme osloviť všetky ženy v našich životoch i  v spoločnosti a  nechať ich pochopiť, že ich hodnota je nesmierna.

Sprievodca po zvyšok roka

Ako už bolo povedané, matky by mali byť každý deň milované, oceňované a rozmaznávané. Deň matiek by mal byť meradlom pre zvyšok roka a mal by byť návodom, ako milovať svoje matky a ženy vo vašom živote.

·        PRACOVNÝ KALENDÁR

·        HOROSKOP

·        MAPA ATLAS. MAPY KRAJÍN A INFORMÁCIE.

Dosť bolo teórie, teraz trošku inšpiráciesmiley

.

Príjemnú zábavu Vám praje vych. Danka