Ľúbim Ťa mamička, vych. Lívia

Ahojte deti!
Každý rok v tomto období nacvičujeme kultúrny program ku Dňu Matiek, vyrábame darčeky pre mamičky...Verím,aj, keď ste teraz doma,že pre svoju mamičku malé prekvapenie prichystáte.yessmiley Niekedy stačí mamičke pomôcť s domácimi prácami, uvidíte ako ju to poteší...

Láska medzi mamou a dieťaťom je nekonečná, puto medzi nimi nepretrhnuteľné.
Každý jeden znás by si mal vážiť svoju mamu nielen preto, že mu dala život, ale pre jej nehynúce city,obetavosť a bezpečie, ktoré nám poskytuje jej láskavá náruč.heart
Dennodenne by sme mali mame ďakovať a ľúbiť ju, no práve Deň matiek je špeciálnym a výnimočným dňom preto, aby sme si dôležitosť týchto jedinečných žien pripomenuli.smiley
  Tí, čo radi tvoria, mám pre Vás zopár námetov. Nájdete ich - klikni na viac.  Majte sa krásne, zdraví Vás vych.Lívia

Krásne práce ste deti vyrobili, ste šikovní yes Vaše mamičky ste určite potešili. Pochvala  yesheart Ďakujem smiley

Peťko Čepka                  Ryan Hladík                                       David Palkovič

Emka  Jaborníková                               Timka Smolinská

Michalka Poliačiková

Srdiečkový prívesok pre najlepšiu mamičku

Srdiečkový prívesok, či medaila pre mamu môže byť krásnym ocenením jej každodennej snahy, starostlivosti a lásky k najbližším.

Srdiečko si vytlačte na tvrdý papier. Môžete si vybrať, či chcete mať na srdiečku nápis “Najlepšia mama na svete” alebo si môžete vytlačiť čisté srdiečko a napísať tam svoj odkaz alebo nakresliť obrázok. Na srdiečko nalepte červené guličky z  krepového papiera a navlečte červenú mašličku.

Vytlačiť srdiečko s nápisom: “Najlepšia mama na svete”

Vytlačiť čisté srdiečko bez nápisu

Darček - deň matiek

Obrázok  pre mamu s odtlačkom ručičky

Vyrobte mame na Deň matiek takýto krásny obrázok s odtlačkom ručičky. Ešte krajší bude, ak ho aj zarámujete. Máme pre vás pripravené dve verzie – jednu pre chlapca a druhú pre dievča.

Vytlačiť obrázok pre dievča

Vytlačiť obrázok pre chlapca

Deň matiek - darček pre mamu
Nakreslite mamičke obrázok do srdiečka

Nakreslite mamičke nejaký pekný obrázok do srdiečka a napíšte jej pekné prianie. Srdiečko si vytlačte na tvrdý papier, prípadne vystrihnite. Do srdiečka môžete nalepiť aj fotku, ak máte k dispozícii.

Vytlačiť veľké srdce

Vytlačiť srdiečko s kvetmi
Deň matiek - darček pre mamu - srdiečkoDeň matiek - darček pre mamuRuka so srdiečkom

Ďalší krásny darček na Deň matiek. Obkreslite si detskú rúčku na bledší farebný papier, do dlane prilepte červené srdiečko, ktoré prichytíte palčekom, ruku aj so srdiečkom nalepte na ďalší farebný papier podľa vášho vkusu a ja som to celé ešte nalepila na kartón, môžete použiť napr. obal z bonboniéry alebo nejakej krabičky. Celý  obrázok môžete dozdobiť drobnými srdiečkami a nezabudnite napísať zopár milých slov a venovanie.

Deň matiek - darček pre mamu - ruka so srdiečkom

Kvietok pre maminku z odtlačku ruky

Žiadny kvietok nepoteší mamičku tak veľmi, ako ten, ktorý dostane od svojho dieťatka. Vyrobte mame kvietok, ktorý jej nikdy nezvädne a poteší jej srdiečko. Stačí, keď na papier urobíte odtlačok ručičky, dokreslíte kvietok, na ozdobu môžete dokresliť srdiečka a napísať zopár milých slov a úžasný darček pre mamičku je na svete ߙ⦱uot; class=

Srdiečkový panáčik

Panáčik je vyrobený z rolky z toaletného papiera, ktorú sme oblepili farebným ružovým papierom. Z červeného papiera sme si vystrihli srdiečko a deti naň nakreslili veselú tváričku. Srdiečkovú tváričku sme nalepili na rolku a panáčik bol hotový.

Kytica kvetov pre mamu

Obkreslite si ruku  dieťatka na papier, ďalej si vystrihnite rôzne kvietky. My sme použili vyrezávačky na kvietky, ale kľudne si ich môžete len tak od oka nakresliť a vystrihnúť. Je to úplne jednoduché. Ďalej si vystrihnite zelené stopky a všetko to pekne nalepte na farebný papier podľa obrázka. Nezabudnite napísať venovanie, prípadne nejaký pekný veršík.

Obrázok na papierovom tanieri

Na obraz sme použili malý papierový tanier. Najprv som nechala deti nech naň nakreslia nejaký obrázok a následne dookola nalepili červené malé srdiečka. Všetko veľmi jednoduché a milý valentínsky darček je na svete.

Aby som vám zjednodušila prácu, môžete si srdiečka vytlačiť na červený papier. Stačí ich potom len vystrihnúť a nalepiť. Niekedy v obchode predávajú aj srdiečkové nálepky, môžete použiť aj tie.