MUSIC

hudba pre deti, hudobná výchova

Ahojte moji milí školáci! wink ... AKÚ HUDBU RADI POČÚVATE? ... Ja by som vás rada zoznámila s hudbou pre vás deti, ktorú si myslím, že nepoznáte, lebo ju veľmi nehrávajú v rádiách, vaši rodičia si ju tiež nepúšťajú a na hudobnej výchove sa neučí. No myslím si, že by sa vám mohla zapáčiť. smiley ... Tak uvidíme! A možno sú vám tieto hudobné skupiny a štýly veľmi známe. winkA možno sa vám hudba nebude ani páčiť. Aj to je v poriadku, lebo tak ako sa každý inak obliekame, máme iný vkus, tak to funguje aj s hudbou. yes

Začneme pekne zhurta, hudobným štýlom, ktorý sa nazýva PUNK. Hudobná skupina sa volá Toddler Punk. Ide o hudobno . knižní projekt skupiny Diego a spisovateľky Moniky Kompaníkové. Z piesní sa stali samostatné príbehy vo forme rozprávok.

A tu je malý popisok z knihy: Texty pesničiek aj rozprávky vás prevedú prvými desiatimi rokmi života Tulina a jeho rodiny. Tulino je chlapec, ktorému je tento svet tak trochu malý, občas fantazíruje, občas sa bojí, niekedy je zlostný. Rozoberie, čo mu príde pod ruku a pred nudou ho zachraňujú výlety do vesmíru. Niekoho podobného máte možno doma alebo niekoho takého možno poznáte.

Vybrala som pre vás dve skladby. Prvou je pesnička Špagety a druhú vám sem vkladám Diktát. laugh

Ďalší hudobný projekt vytvoril časopis Bublina v spolupráci so známymi slovenskými hudobníkmi. CD vyšlo pod názvom Bublina hity. A takto toto výborné CD prezentuje časopis Bublina na svojich internetových stránkach:  CD obsahuje pesničky zo všetkých siedmych čísiel časopisu Bublina + bonusovú pesničku od Kamila Mikulčíka, otextovanú Jakubom Nvotom. Booklet je ilustrovaný mladou ilustrátorkou a grafičkou Barbarou Krškovou. Obsahuje všetky texty ku karaoke verziám pesničiek, aby si ich deti mohli sami pospevovať. laugh Pustite si pesničku Tvrdý darček od skupiny Saténové ruky a Chcel sa komár ženiti, ktorú spieva Katarína Máliková.

Presunieme sa do Českej republiky. Vypočujte si pesničky Babucha a Strašidýlko plašidýlko z alba Říkadla a křikadla od Karolíny Kamberské. Páčiť sa bude hlavne tým, ktorí tak radi kričíte. laugh

A tí, ktorí texty, ktoré vám tu na stránke našej školy píšem, čítate, budete ďalšiu hudobnú skupinu poznať. Pustíme si pesničky Počítání a Lupiči povidel od skupiny Kašpárek v rohlíku. Ide o nový hudobný štýl nazývaný ako bejbypank. laugh

A nezabudneme ani na hudbu v angličtine, predstavujem vám album Frog Biscuits od hudobného súboru Playground English. Tento edukatívny album pre deti je dielom Karolíny Shipstead a Ondřeje Galušky. Piesne pre malé aj veľké deti, ktoré im pomôžu zlepšiť ich angličtinu a jej výslovnosť. Obsahuje 27 piesní od úplne jednoduchých riekaniek po zložitejšie príbehy. Vypočujte si piesne Colors a Months.

Vypočujte si skladby, zaspievajte si, zatancujte, zaskákajte ... ! yes Vaša asistentka Veronika